Drenażowe oczyszczalnie ścieków

Indywidualne oczyszczanie ścieków bywa kłopotliwe, ale daje też sposobność postawienia na opcję idealnie dopasowaną do istniejących warunków gruntowych. Kiedy doprowadzenie kanalizacji do nieruchomości jest nieopłacalne, dobrze poszukać skutecznych alternatyw, a takimi są drenażowe oczyszczalnie ścieków. Montaż tego typu układów rozwiązuje problem neutralizacji produkowanych zanieczyszczeń.
Drenażowe oczyszczalnie ścieków charakteryzują się znakomitą wydajnością. Poprzez wstępne oczyszczenie w osadniku gnilnym i późniejszą filtrację w drenażach zawartość szkodliwych dla środowiska substancji zostaje zmniejszona aż o 95%. To doskonały wynik, który ciężko uzyskać nawet w specjalistycznych, wielkopowierzchniowych oczyszczalniach. W naszym sklepie zgromadziliśmy drenażowe oczyszczalnie renomowanych producentów.

dotacje z programu moja woda

Dowiedz się więcej o dofinansowaniu

Aktywne filtry

Inwestycja w przydomową oczyszczalnię drenażową jest bardzo opłacalna szczególnie na terenach, gdzie grunt jest przepuszczalny, a poziom wód niski. Tam, gdzie nie jest rozprowadzona sieć kanalizacyjna, można rozważyć ten sposób oczyszczania ścieków bytowo-gospodarczych. Nasi klienci mogą sięgnąć po sprawdzone i niezawodne rozwiązania dostępne w kompletnych, gotowych do montażu zestawach. Tym samym za swoje zakupy zapłacisz mniej, a w zamian oszczędzisz czas potrzebny na szukanie pojedynczych części i podzespołów. 

Oczyszczalnie z drenażem rozsączającym dostępne są w kilku rozmiarach do wyboru. W zależności od liczby domowników, a więc generowanych przez nich odpadów możesz zdecydować się na wersje rozbudowane o pojemności 3400 L i układem o długości 66 m lub kompaktowe mieszczące 2200 litrów. 

W skład kupowanego zestawu wchodzi:

    • osadnik,

    • nadbudowa,

    • pokrywa,

    • studzienka zbiorcza,

    • rury drenarskie,

    • rury połączeniowe,

    • kominek wentylacyjny,

    • kolano dn110,

    • geowłóknina.

Jeżeli zdecydujesz się na tego typu inwestycję, pamiętaj, aby właściwym organom zlecić rozpoznanie warunków gruntowo-wodnych na działce. Jeżeli poziom wód gruntowych będzie wyższy, wówczas konieczny będzie montaż w formie kopca nasypowego. Standardowe rury rozprowadzane są pod ziemią, na warstwie żwiru. Grunt odbiera oczyszczone ścieki.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą przydomowych oczyszczalni. W razie pytań lub wątpliwości eksperci sklepu są do Twojej dyspozycji i pomogą wybrać optymalne rozwiązanie.