Separatory tłuszczu

Ścieki zawierające duże ilości tłuszczu są niebezpieczne dla kanalizacji. Gęsty płyn osadza się na ściankach rurociągów, powodując zmniejszenie ich światła, a to z kolei wywołuje niedrożności. Tego typu problemy mogą prowadzić do cofania się nieczystości – o nieprzyjemnych zapachach wydobywających się z odpływów nie wspominając. Wysokiej jakości separatory tłuszczu pozwolą uniknąć takich problemów.
Przemysł przetwórstwa mięsnego jest jednym z największych producentów wspomnianych zanieczyszczeń, stąd urządzenia oddzielające wodę od szkodliwej zawiesiny znakomicie sprawdzą się w masarniach i zakładach mięsnych. Separatory tłuszczu są także polecane właścicielom lokali gastronomicznych. W restauracjach obróbka artykułów spożywczych jest bardzo intensywna, dlatego występuje konieczność oczyszczania generowanych podczas gotowania ścieków. Zapraszamy do zakupów!

dotacje z programu moja woda

Dowiedz się więcej o dofinansowaniu

Aktywne filtry

Separatory tłuszczu są urządzeniami, które mają za zadanie przechwycenie wszelkich cząstek tłuszczy. Aby oddzielić zanieczyszczenia tłuszczowe wykorzystuje się proces sedymentacji oraz flotacji. Jest to bardzo istotne w dalszym procesie odprowadzania ścieków, ponieważ  spływający tłuszcz w rurach kanalizacyjnych wpływa niekorzystnie na stan środowisko naturalnego. Tłuszcz nie rozpuszcza się w wodzie lecz przybiera postać trudno ulegających rozpadowi grudek, które gromadzą się na ściankach rur co przyczynia się do nieprzyjemnego zapachu oraz zapychania rur.

Separatory wytworzone są z wysokiej jakości polietylenu metodą formowania rotacyjnego dzięki czemu zbiornik jest  szczelny i wytrzymały. Urządzenia spełniają wszelki normy i atesty zezwalające na montaż na terenie całego kraju.

W celu doboru odpowiedniego przepływu separatora oraz pojemność urządzenia zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą.