Beczki na deszczówkę – Praktyczne i estetyczne, czyli idealne Twojego ogrodu

Opublikowane przez: zbiornikinadeszczowke.com W: Porady : Komentarz: 0 favorite Odsłony: 495

Ogród to szczególne miejsce. Właśnie tam poszukujemy chwili wytchnienia od zgiełku otaczającego nas świata, napawając się pięknem natury. Jak powszechnie wiadomo, podstawą rozwoju roślin jest woda. Jej stały dopływ przyczynia się do ich wzrostu, więc pojemny zasobnik jest niezbędnym elementem wyposażenia, który musi znaleźć się na działce. Beczki ozdobne na deszczówkę nie tylko zapewnią możliwość swobodnego podlewania w trakcie suszy, ale i swoim wyglądem przyczynią się do upiększenia ogrodu.

Nierzadko szukamy czegoś przyciągającego wzrok w przedmiotach, wobec których trudno mieć jakiekolwiek oczekiwania dotyczące stylu. Pojemniki na wodę deszczową są tego najlepszymi przykładami. Zazwyczaj kojarzą się z nudnym wyglądem – cylindrycznym bądź przypominającym prostopadłościan kształtem w nieco nudnym szarym lub zielonym kolorze z czarnymi pokrywami. Faktycznie, większość modeli wyróżnia się właśnie takimi cechami, zwłaszcza zbiorniki podziemne. Wyjątek stanowią beczki ozdobne na deszczówkę. To bez wątpienia produkty doskonałe dla szukających nieszablonowych rozwiązań.

beczki ozdobne na deszczówkę

Najpierw jakość, później wygląd

Kupujemy oczami. To stwierdzenie nigdy nie traci aktualności. W przypadku tak specyficznych wyrobów, jakimi są beczki ozdobne na deszczówkę, trzeba szczególnie mieć je z tyłu głowy. Wybór jest bardzo duży, ale zanim skoncentrujemy się na najciekawszych modelach, należy przyjrzeć się kluczowym parametrom. Nie chodzi o pojemność (choć jest bardzo ważna, ale o tym później). Istotniejsze są materiały, z jakich powstała beczka. Nowoczesne beczki, które są wytrzymałe, stają się synonimem wysokiej jakości, która wpływa na żywotność beczki. Chyba każdy inwestor oczekuje, że wybrany zbiornik będzie niezawodnie służyć przez długie lata.

Na jakie materiały zwracać uwagę? Za najpraktyczniejszy uchodzi polietylen. Doskonale neutralizuje uszkodzenia mechaniczne oraz jest odporny na szkodliwe promieniowanie UV. Wyróżnia się szczelnością, zapobiegając wyciekom składowanej deszczówki. Nie emituje do atmosfery żadnych szkodliwych pyłów i nie ma negatywnego wpływu na magazynowaną zawartość. Niestety nie wszystkie beczki ozdobne na deszczówkę powstają z polietylenu. Szukając modeli idealnego, warto zwrócić uwagę na materiał beczki. Dodatkowo w trakcie zakupów dobrze wnikliwie przeanalizować charakterystykę modelu.

Zachwycające beczki ozdobne na deszczówkę

Skoro już wiemy, czego się wystrzegać, możemy skoncentrować się na najprzyjemniejszym, czyli znalezieniu beczki najlepiej trafiającej w nasze gusta. Współcześnie na rynku jest dostępnych mnóstwo różnych wariantów. Do najpopularniejszych zaliczamy beczki ozdobne na deszczówkę, które przypominają:

  • drewnianej beczki,
  • pnia,
  • donicy,
  • kamiennej studni,
  • antycznej wazy,
  • ścianki z kamienia naturalnego,
  • rattanowej skrzyni.

Wiele modeli powstaje jako elementy modernistyczne np. w kształcie cylindrów z falistą strukturą czy nałożonymi na siebie segmentami o identycznych gabarytach. Istotnym udogodnieniem jest duży wybór kolorów, dzięki czemu każdy znajdzie zbiornik dopasowany do  swoich wymagań.

Praktyczne akcesoria ułatwiające użytkowanie

Producenci prześcigają się we wdrażaniu rozwiązań ułatwiających użytkowanie. Dobrze o nich pamiętać, ponieważ dzięki nim eksploatacja jest prostsza i wydajniejsza. Filtrowane zbieracze zapobiegają dostawaniu się do środka zanieczyszczeń. To ważne udogodnienie, bo pozwala pozbyć się igieł, liści oraz niewielkich gałęzi, które obniżają jakość wody. Kraniki łączone z systemami węży pomagają w dystrybucji deszczówki do wybranych miejsc.

Warto także przyjrzeć się pokrywom, bo nie tylko służą zabezpieczaniu zawartości. Dodatkowe zamki chroniące przed dziećmi są coraz powszechniejsze. Popularną innowacją jest umieszczanie wiek niżej górnej krawędzi zasobnika, co automatycznie daje możliwość wykorzystania tej przestrzeni jako doniczki. Dla osób uwielbiających kwiaty tak nieoczywiste miejsce na sadzonki może okazać się ciekawe.

Beczki ozdobne na deszczówkę dopasowane do potrzeb

Beczki ozdobne na deszczówkę to z pewnością wyroby nietuzinkowe. Trwałość, funkcjonalność i atrakcyjny wygląd przemawiają na ich korzyść, dlatego trudno się opanować podczas zakupowego szaleństwa. Zwłaszcza gdy mamy do czynienia z akcesoriami od renomowanych producentów. Podczas zakupów warto być ostrożnym, ponieważ można przeszacować pojemność. Oczywiście mało kto wybierze beczkę o niedużej zasobności, bo zazwyczaj każdy – dość rozsądnie – wychodzi z założenia, że susze mogą być długotrwałe, więc lepiej odpowiednio się zabezpieczyć. Niestety wielu kupujących bierze sobie ten argument zbyt mocno do serca, przez co zamawiają modele znacznie przewyższające ich zapotrzebowanie. Wtedy, parafrazując popularne powiedzenie, nie wiadomo, czy przez cały sezon beczka okaże się do połowy pełna, czy do połowy pusta.  

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień