Beczka na deszczówkę w ogrodzie – dlaczego warto?

Opublikowane przez: zbiornikinadeszczowke.com W: Porady : Komentarz: 0 favorite Odsłony: 521

Magazynowanie wody do celów użytkowych zdobywa w ostatnich latach coraz więcej zwolenników. Tego typu działanie polecają nie tylko ekolodzy, ale i instytucje zajmujące się gospodarką wodociągową. Zresztą normą stały się komunikaty wspomnianych przedsiębiorstw, żeby letnią porą ograniczać pobór wody do minimum. Dla osób, które pasjonują się ogrodnictwem, to spora uciążliwość. W takiej sytuacji jedynym rozsądnym posunięciem jest zakup akcesorium, jakim jest beczka na deszczówkę.

Beczka na deszczówkę stojąca w ogrodzie

Przezorny zawsze ubezpieczony

Zarówno profesjonalna, jak i amatorska uprawa roślin, wymaga wiedzy, umiejętności i specjalnych narzędzi. By flora satysfakcjonująco się rozwinęła, cykl poprzedzający rozkwit musi zostać ściśle zachowany. Jakiekolwiek odstępstwa od reguły sprawią, że kwiaty nie ukażą całego swojego piękna, co może być nie tylko powodem zawodu opiekuna, ale i generować straty finansowe, jeżeli właściciel zajmuje się sprzedażą zieleni. Pomijając różnego rodzaju odżywki i nawozy, najważniejszym czynnikiem odpowiedzialnym za prawidłowy wzrost jest woda. A kiedy jej pobór jest utrudniony, to nawet najlepsze preparaty nie pomogą. Beczki ozdobne na deszczówkę uchronią roślinność przed zahamowaniem rozwoju.

Przerwy w dostawach często wynikają też z awarii. Niestety większość gmin w naszym kraju dysponuje przestarzałymi magistralami. Nierzadko wymagają one kompleksowych wymian, gdyż doraźne naprawy tylko na chwilę tuszują problemy. Kłopoty będą się nasilać, o czym muszą pamiętać indywidualni odbiorcy. Beczka na deszczówkę może być zatem doskonałą alternatywą. Dobrze pomyśleć o tym zawczasu, bo jak mówi popularne porzekadło, przezorny zawsze ubezpieczony.

Funkcjonalna beczka na deszczówkę

Beczki ozdobne na deszczówkę łączą w sobie wiele pożytecznych cech. Przede wszystkim na uwagę zasługuje ich praktyczność. Szybki i łatwy montaż pozwala wydajnie gromadzić opad atmosferyczny. Przyłączenie do rynny za pomocą specjalnego zbieracza oraz wężyka nie przysparza najmniejszych trudności i – co najważniejsze – nie potrzeba do tego fachowej wiedzy ani nadzwyczajnych umiejętności. Nawet instrukcja obsługi okazuje się zbędna, bo proces jest na tyle intuicyjny, że instalacja zajmuje dosłownie kilka minut.

A jak wygląda pobór wody? Jest równie prosty, jak mocowanie elementów odprowadzających. Do gwintowanego, oryginalnie zaślepionego otworu, przytwierdza się kranik o standardowej charakterystyce, który można zakupić w każdym sklepie ogrodniczym bądź z akcesoriami hydraulicznymi. Zazwyczaj gwint jest umieszczony ok. 30 cm od podstawy, gdyż to optymalna wysokość do napełniania konewki lub wiadra. Tak uzbrojona beczka na deszczówkę jest w pełni funkcjonalnym urządzeniem, będącym jednocześnie niezawodnym magazynem na wodę użytkową.

Beczki ozdobne na deszczówkę o intrygującym wyglądzie

Każdy właściciel dąży do tego, by jego ogród był najpiękniejszym miejscem. Dzięki doborowi odpowiedniej roślinności, systemowi nasadzeń, małej architekturze oraz odpowiedniej pielęgnacji całości niektórym udaje się osiągać naprawdę spektakularne efekty. Doglądana sceneria ma zachwycać, stąd nikt nie wyobraża sobie stojącego gdzieś na uboczu obskurnego zbiornika. Nawet to urządzenie musi odznaczać się nienagannym designem. Z racji swojego rozmiaru rzuca się w oczy. Beczki ozdobne na deszczówkę to dziś wyroby pilnie poszukiwane przez ogrodników, dlatego producenci dokładają wszelkich starań, by włączane do oferty propozycje satysfakcjonowały także pod kątem wizualnym.

Największą popularnością cieszą się beczki ozdobne na deszczówkę nawiązujące do drewnianych beczek. Modele renomowanych podmiotów w zasadzie są identyczne, jak używane przez wieki egzemplarze pozyskiwane z rodzimych lasów, ale z drewnem, oprócz wyglądu, mają niewiele wspólnego. Są wytwarzane z ekologicznego polietylenu i bez wątpienia lepiej znoszą intensywną eksploatację niż odpowiedniki z naturalnych surowców.

Alternatywą jest beczka na deszczówkę imitująca naczynie z terakoty. Świetnie sprawdza się w ogrodach utrzymanych w stylu śródziemnomorskim. Rewelacyjnie harmonizuje z elementami małej architektury i donicami o podobnej kolorystyce. Warto podkreślić wszechstronność stylistyczną takiego zbiornika, bo idealnie współgra optycznie zarówno z konwencją francuską, jak i hiszpańską, grecką czy włoską.

Solidna i wytrzymała beczka na deszczówkę

Beczki ozdobne na deszczówkę mają nie tylko pięknie wyglądać. Jednymi z najważniejszych właściwości, jakimi powinny się odznaczać, są solidność i wytrzymałość. Odporność na uszkodzenia mechaniczne przyczyni się do zabezpieczenia zawartości przed wyciekami. Skuteczne neutralizowanie promieniowania UV i innych zgubnych czynników atmosferycznych pomoże zachować parametry przechowywanej cieczy na optymalnym poziomie. Wysokiej jakości materiały przełożą się na trwałość i wpłyną na długoletnie zachowanie walorów wizualnych. Zwarta konstrukcja i szczelne pokrywy zatrzymają owady oraz inne szkodniki przed dostaniem się do wody.

Niezawodna beczka na deszczówkę z pewnością zainteresuje każdego ogrodnika.

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień