Filtry domowe

Chociaż służby wodociągowe chwalą się, że dystrybuowana przez nie woda odznacza się wysoką jakością, niestety nie zawsze oznacza to, że woda lecąca z kranu w domu czy mieszkaniu nadaje się do picia. Ciecz przechodzi bowiem przez instalacje wewnętrzne nieruchomości, a nierzadko poziom ich czystości pozostawia wiele do życzenia. By mieć pewność, że spożywana woda jest zdrowa, warto zainwestować w filtry domowe.
Zanim ciecz zostanie rozprowadzona do odbiorców, przechodzi szereg zabiegów oczyszczających. Jednym z nich jest chlorowanie, dlatego płyn ma później charakterystyczny zapach i słabo wyczuwalny, ale jednak nieprzyjemny posmak. Filtry domowe znakomicie radzą sobie z tego typu problemami. Sprawdzą się też wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości poboru wody z wodociągu, oczyszczając ciecz do poziomu zdatności do spożycia.

dotacje z programu moja woda

Dowiedz się więcej o dofinansowaniu

Aktywne filtry

Rolą wydajnych i nowoczesnych filtrów domowych jest wyłapywanie zabrudzeń oraz zatrzymywanie ich na sitku. Pozbawiona stałych cząstek ziemi, rdzy czy piasku woda nadaje się dzięki temu do użytku — picia, gotowania, kąpieli. W dodatku z jej składu usuwane są pierwiastki szkodliwe, które są groźne nie tylko dla ludzi, ale też dla rur czy sprzętu gospodarstwa domowego (powodują w nich osady). 

W naszej ofercie zebraliśmy produkty, które doskonale poradzą sobie z filtracją wody w instalacjach zamontowanych we wspólnotach mieszkaniowych, zakładach przemysłowych czy gospodarstwach domowych. Charakteryzują je duże przepływy, niskie spadki ciśnienia, szeroka gama przyłączy. Oferowane przez nas filtry domowe oczyszczają wodę dwustopniowo — przez turbinkę i rękaw. Dzięki temu masz pewność, że uzyskana ciecz będzie wysokiej jakości. Zachęcamy do wyboru elementów, które są łatwe w montażu, gdyż nie wymagają specjalistycznych narzędzi. Ponadto są ekonomiczne w konserwacji, a dzięki przezroczystej obudowie możesz łatwo kontrolować stopień ich zużycia.