Rozsączanie wody w grunt

Rozsączanie wody w grunt to rozwiązanie przynoszące wiele korzyści. Efektywne spożytkowanie nadwyżki wyłapanej deszczówki przyczynia się do poprawy stanu roślinności na działce. Tego typu działania pozwolą także skutecznie odprowadzić oczyszczone ścieki z przydomowej oczyszczalni. Specjalistyczne instalacje pomogą również odwodnić glebę, kiedy poziom jej zawilgocenia będzie za wysoki.
W naszej ofercie dostępne są profesjonalne akcesoria umożliwiające rozsączanie wody w grunt. Oferujemy tunele, studnie oraz całe pakiety rozsączające. Dzięki ich zastosowaniu zostanie zachowany balans wodny na użytkowanym terenie, co przyczyni się do stworzenia korzystnego środowiska dla roślin. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem. W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi doradcami.

dotacje z programu moja woda

Dowiedz się więcej o dofinansowaniu

Aktywne filtry

Specjalnie z myślą o właścicielach jednorodzinnych domów z ogródkiem przygotowaliśmy ofertę systemów do odprowadzania wody deszczowej do gruntu. To proste i ekologiczne zestawy urządzeń ułatwiających rozsączenie wody. Ich instalowanie zaleca się na powierzchniach o wysokim stopniu przepuszczalności. W przypadku słabszego przesączania należy brać tylko pod uwagę lokalizacje z niskim poziomem wód gruntowych. Do rozsączania wody służy skrzynka wykonana z trwałego polipropylenu. To główny element systemu, który jest tańszą i wygodniejszą alternatywą dla    tradycyjnych, żwirowych studni chłonnych. Inną opcją, którą możemy polecić jako niezawodną instalację rozsączającą wodę deszczową, jest tunel. Zapewnia on bezobsługową eksploatację. Używany jest też do odprowadzania oczyszczonych ścieków oraz odwadniania terenu. Jest łatwy w montażu i może być łączony w ciągi składające się z wielu modułów. Punktowym urządzeniem rozsączającym jest studnia chłonna. Przez jej boki i dno odprowadzana jest deszczówka.