Zbiorniki na szambo

Do bezpiecznego składowania ścieków komunalnych obliguje polskie prawo. Zbiorniki na szambo muszą charakteryzować się ponadprzeciętną wytrzymałością, gdyż przedostawanie się do gruntu zanieczyszczeń może doprowadzić do katastrofy ekologicznej. Skażona ziemia potrzebuje wielu lat, by odzyskać swoje pierwotne właściwości. Wysokiej jakości pojemniki pozwolą ustrzec się przed tego typu problemami.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, obejmującą zbiorniki na szambo. Dostępne są wyroby wykonane z najwyższej jakości materiałów, które gwarantują długą i bezawaryjną eksploatację. Nasz asortyment jest szeroki i zawiera zasobniki o różnych kształtach i pojemnościach, w związku z czym znalezienie pojemnika dopasowanego do warunków gruntowych na konkretnej działce nie przysporzy najmniejszych problemów. Życzymy udanych zakupów!

dotacje z programu moja woda

Dowiedz się więcej o dofinansowaniu

Aktywne filtry

Zbiornik na szambo DROP WATER

Regularna cena 2 935,00 zł -11%
2 612,15 zł brutto
2 123,70 zł netto
Cena 2612.149999
Zobacz więcej

Zbiornik podziemny do gromadzenia ścieków Drop Water
Przeznaczony do dobrych warunków gruntowych 
Występuje w pojemnościach: 2000 L, 3000 L, 4000 L, 5000 L
Pokrywa zbiornika w cenie!

Zbiornik na szambo BlueLine II

Regularna cena 4 986,42 zł -5%
4 737,10 zł brutto
3 851,30 zł netto
Cena 4737.099
Zobacz więcej

Zbiornik cylindryczny podziemny na ścieki

Możliwość posadowienia w wodzie gruntowej do 1/3 wysokości zbiornika zgodnie z instrukcją od producenta

Występuje w pojemnościach [Litry]: 2600, 5200, 7600, 10000

Zbiornik płaski na ścieki F-LINE

Regularna cena 4 383,72 zł -5%
4 164,53 zł brutto
3 385,80 zł netto
Cena 4164.534
Zobacz więcej

Płaski zbiornik podziemny do gromadzenia ścieków!

Możliwość posadowienia w wodzie gruntowej zgodnie z instrukcją od producenta

25 lat gwarancji na szczelność

Występuje w pojemnościach [Litry]: 1500, 3000, 5000, 7500

Zbiornik na szambo GreenTank

Regularna cena 4 163,55 zł -10%
3 747,20 zł brutto
3 046,50 zł netto
Cena 3747.195
Zobacz więcej

Zbiornik podziemny jednopłaszczowy przeznaczony do gromadzenia  ścieków

Pojemność do wyboru: 2000l, 3000l, 5000l 

Możliwość posadowienia w trudnych warunkach gruntowych zgodnie z instrukcją od producenta.

Sklep internetowy Deszczówka HYDROMIL oferuje szeroki wybór zbiorników bezodpływowych na szambo. Zbiorniki bezodpływowe na szambo są zróżnicowane pod kątem pojemności, kształtu oraz warunków gruntowo-wodnych. Wykonane są metodą rotomouldingu(metoda odśrodkowego formowania) z najwyższej jakości tworzywa sztucznego. Oznacza to, że zbiorniki bezodpływowe na szambo nie posiadają żadnych szwów i łączeń dlatego są w 100% szczelne i ekologiczne. Niemiecka jakość wykonania zbiorników na szambo sprawia, że będą Ci służyć przez wiele lat , gdyż producent udziela nawet 25-cio letnią gwarancję na szczelność zbiornika. W celu doboru odpowiedniej dla swoich potrzeb pojemności zbiornika na szambo należy przyjąć, że dzienne zużycie wody na jednego domownika to 150 litrów. Im większy mamy zbiornik, tym rzadziej zachodzi potrzeba zamawiania beczkowozu do opróżnienia nieczystości z naszego zbiornika na szambo.

Polecane przez nas produkty wykonane są z polietylenu. W pojemniku na nieczystości dochodzi do beztlenowego rozkładu ścieków, dlatego jest dobrze zabezpieczony i wentylowany.

Różnorodność modeli, jakie oferujemy, pozwala na wybór i posadowienie zbiornika w każdych warunkach gruntowych.

Dlaczego warto wybrać szambo?

Bezawaryjność oraz brak konieczności obsługi szamba to z pewnością jedne z najważniejszych argumentów przemawiających za tym, aby zdecydować się na wybór tego rozwiązania. Bezodpływowy zbiornik na ścieki z instalacji sanitarnych jest również znacznie tańszy niż biologiczna oczyszczalnia. Jego zainstalowanie wymaga nieznacznej ingerencji w wygląd przestrzeni działkowej. Późniejsze koszty dotyczą już tylko eksploatacji szamba.

Dzięki temu, że jest to bardzo szczelny pojemnik, fekalia i bardzo silna chemia gospodarcza, niebezpieczna dla środowiska i człowieka, nie wydostają się poza niego. Dodatkowo plastikowy zbiornik:

 • jest odporny na silny nacisk, korozję i wpływ niskich oraz wysokich temperatur,
 • nie wchodzi w reakcje z gruntem, wodą ani zanieczyszczeniami - dzięki temu, że wykonany jest z tworzywa,
 • nie niszczy się pod wpływem działania różnych substancji chemicznych,
 • nadaje się do dowolnego łączenia z innymi modułami (pojemnikami) o podobnym przeznaczeniu w indywidualnej konfiguracji,
 • charakteryzuje się niską wagą – co wynika z tego, że wykonany jest z polietylenu i pozwala na jego łatwy transport i montaż (również samodzielny, bez konieczności używania ciężkiego sprzętu),
 • stanowi produkt wielokrotnego użytku – możesz go np. oddać do recyklingu lub komuś innemu,
 • wyróżnia się trwałością, dzięki czemu użytkuje się go przez wiele lat.

Zbiornik na nieczystości - w zależności od modelu - nadaje się do montażu podziemnego lub naziemnego praktycznie na każdej działce, nawet tej o małej powierzchni. Weź tylko pod uwagę, że w przypadku niewielkiego pojemnika, jego opróżnianie może być znacznie częstsze. Jeśli dysponujesz niedużym metrażem i masz problem, gdzie umieścić szambo, wystarczy, że je umieścisz pod ziemią, a nad nim położysz żelbetową płytę odciążającą i będziesz mógł się swobodnie poruszać samochodem.

Zaletą pojemnika plastikowego jest również to, że gdy nie będzie on już potrzebny, nie trzeba go wyrzucać (wszystkie są plastikowe, doprecyzowałam tylko powyżej kwestię montażu). Może Ci się przydać np. jako zbiornik na deszczówkę (po wcześniejszym oczyszczeniu) albo jako osadnik gnilny, jeśli kiedyś zdecydujesz się na przydomową oczyszczalnię ścieków.

Kiedy szambo jest dobrym rozwiązaniem?

Osoby, które szukają taniego rozwiązania w zakresie odprowadzania nieczystości, wybierając zbiorniki na szambo, wyjdą na tym korzystnie. Te polietylenowe pojemniki są także doskonałą opcją dla tych, którzy czekają na podłączenie do miejskiej sieci kanalizacyjnej i na ten czas potrzebują tymczasowego środka zaradczego.

Pojemniki, w których gromadzone są ścieki, znajdują zastosowanie również wszędzie tam, gdzie występuje zbyt wysoki poziom wód gruntowych i z tego względu niemożliwe jest skorzystanie z tradycyjnej oczyszczalni.

Szambo jest również dobrym pomysłem, jeśli ścieków do oczyszczenia jest niewiele. Wtedy budowanie przydomowej oczyszczalni jest nieekonomiczne.

Jak duże powinno być szambo? Zakłada się, że zbiorniki na ścieki powinny być opróżniane nie częściej niż co 10, ale nie rzadziej niż co 14 dni. Oznacza to, że ich pojemność należy dopasować do tej częstotliwości oraz użytkowników. Biorąc pod uwagę, że jedna osoba zużywa dziennie 150 l wody, a domowników jest np. 4, przy wypróżnianiu szamba średnio co dwa tygodnie, potrzebny będzie pojemnik, który pomieści 8400 l (8,4 m3). Zawsze można zdecydować się na zbiornik o przybliżonej wielkości np. 9000 l czy 10000 l. Wybór nieco większego jest zawsze bezpieczniejszy, bo pozwoli uniknąć przepełnienia go, a tym samym wydostania się nieczystości na zewnątrz.

Podsumowując, dla:

 • domków letniskowych wystarczy zbiornik o pojemności ok. 2800 l,
 • budynków jednorodzinnych odpowiednie będą z przedziału 8000-10000 l, przy czym ostateczna wielkość zależeć będzie od liczby użytkowników oraz ich potrzeb. W tym ostatnim przypadku znaczenie ma np. czy:
 • w obiekcie znajduje się jacuzzi lub basen,
 • mieszkają małe dzieci, co wiąże się z koniecznością częstszego prania lub kąpieli,
 • korzysta się z urządzeń wodooszczędnych - np. ze zmywarki.

Wybierając miejsce na zbiorniki na szambo do 10000 l, obowiązkowo należy zachować określone w przepisach minimalne odległości od:

 • budynku - co najmniej 15 m,
 • studni - minimum 15 m,
 • ciągów komunikacyjnych i granicy działki - 7,5 m.

 Pomiary wykonuje się od pokryw i wylotów wentylacji pojemnika. Aby zainstalować szambo o pojemności do 10 m3, wymagane jest zgłoszenie jego budowy w starostwie lub urzędzie miasta na prawach powiatu. W przypadku większego zbiornika potrzebne będzie już pozwolenie na budowę.

 Pojemniki na ścieki zakopuje się w ziemi, a na zewnątrz pozostają tylko pokrywy włazów, przez które opróżnia się nagromadzone nieczystości. Pamiętaj, aby robić to regularnie.

Jeśli nie wiesz, jak duże szambo wybrać, doradzimy Ci jak najlepsze rozwiązanie! Rzetelnie i kompleksowo podchodzimy do każdego zlecenia, a nasze produkty mają najwyższe parametry użytkowe. Zapraszamy do szczegółowego przejrzenia oferty i kontaktu!