Jak ozdobne zbiorniki na deszczówkę wyróżnią Twój ogród?

Opublikowane przez: zbiornikinadeszczowke.com W: Porady : Komentarz: 0 favorite Odsłony: 691

Prowadzenie ogrodu to proces, który rozkłada się na wiele miesięcy roku. By stworzyć niepowtarzalne miejsce, trzeba kilku czynników, które razem pozwolą osiągnąć oszałamiający efekt. Niestety praca ogrodnika to także problemy. Okazuje się, że największymi z nich są okresowo występujące susze. Na szczęście istnieją rozwiązania pomagające skutecznie neutralizować tego typu bolączki, a są to ozdobne zbiorniki na deszczówkę.

ozdobny zbiornik na deszczówkę w ogrodzie

Nietuzinkowe beczki na wodę

Większość osób słysząc frazę „beczki na wodę”, widzi oczyma wyobraźni turkusowe pojemniki, najczęściej zabrudzone i poobijane. Ich prezencja już w chwili produkcji pozostawiała wiele do życzenia, a co dopiero po dość intensywnej eksploatacji. I chociaż nadal są spotykane w punktach składowania różnego rodzaju substancji, to ogród jest ostatnim miejscem, w jakim powinny się znaleźć.

Obecnie uznaniem cieszą się ozdobne zbiorniki na deszczówkę. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych modeli. Charakterystyki poszczególnych egzemplarzy różnią się nie tylko pojemnością, ale przede wszystkim designem. To spore udogodnienie dla kupujących, bo pozwala dobrać urządzenie do panującej w ogrodzie stylistyki. Odmian wizualnych jest tak dużo, że ciężko byłoby wymienić je jednym tchem nawet doświadczonemu sprzedawcy. Skupmy się zatem na tych, które w corocznych rankingach popularności plasują się w ścisłej czołówce.

Pojemniki imitujące drewnianą beczkę

Ozdobne zbiorniki na deszczówkę przybierają głównie formę drewnianych beczek. Trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka trudno odróżnić je od produktów wytwarzanych z naturalnych surowców. Dopiero wnikliwa analiza uwypukla dysproporcje w fakturze. Beczki na wodę utrzymane w tej konwencji odznaczają się znakomitym wyglądem. Ciemnobrązowy kolor idealnie dopełnia się z soczystą zielenią. Doskonale nawiązują do ceglanych elewacji. Sprawdzają się nie tylko w rustykalnych nieruchomościach. Stanowią też dekoracyjny smaczek w przypadku działek zagospodarowanych w nowoczesny sposób.

Beczki na wodę jako niepozorne pniaki

O ile beczki na wodę jako połączone w walec deski nikogo nie dziwią, o tyle ozdobne zbiorniki na deszczówkę przyjmujące postać ściętego pnia są raczej zjawiskiem niecodziennym. Z racji powszechnego uwielbienia dębu w naszym kraju, właśnie do tego gatunku najczęściej odwołują się wizualnie zasobniki. Odróżnienie polietylenowej, ekologicznej struktury od naturalnej kory jest praktycznie niemożliwe. O walorach estetycznych tego rozwiązania nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W związku z faktem, że w większości ogrodów uzupełnieniem scenerii są rozłożyste drzewa, wspomniane beczki na wodę okażą się świetnym rozwiązaniem.

Antyczna waza ciekawą ozdobą

Inne zbiorniki magazynujące wodę to ozdobne zbiorniki na deszczówkę w formie antycznych waz. Nawiązujące do stylistyki wyrobów ceramicznych sprzed tysięcy lat bez wątpienia najlepiej komponują się z ogrodami w stylu śródziemnomorskim. I choć roślinność pochodząca z południa Europy wymaga dużych nakładów pracy, w Polsce nie brakuje pasjonatów, którzy się na nią decydują. Tym bardziej że oferuje spore bogactwo gatunkowe flory, uzależnione od kraju pochodzenia. Do ogrodów francuskich, greckich, włoskich i hiszpańskich beczki na wodę wyglądające jak antyczne naczynia będą idealnym rozwiązaniem.

Ozdobne zbiorniki na wodę w nowoczesnym wydaniu

Dla osób ceniących nowoczesny design producenci przygotowali modele o nowoczesnej stylistyce. W związku z tym poszczególne ozdobne zbiorniki na deszczówkę przyjmują postać eleganckich, cylindrycznych pojemników o gładkiej fakturze. Różnorodność kolorystyczna pomaga w wyborze egzemplarza ściśle dopasowanego do potrzeb użytkownika. Inną opcją są beczki na wodę przypominające horyzontalnie nałożone na siebie prostopadłościany. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość przechowywania dużej ilości deszczówki. Dla niewymagających wciąż ogromny asortyment tworzą standardowe zasobniki o jednolitej budowie, bez żadnych dodatków..

Pojemniki dla odważnych

O gustach się nie dyskutuje. Dziś każdy aranżuje najbliższą mu przestrzeń według własnych upodobań, czego dowodem są choćby ogrodowe beczki na wodę. Wystarczy poszperać w internecie, by odszukać ozdobne zbiorniki na deszczówkę wyglądające jak kamienny murek, część deskowanej elewacji czy rattanowy kosz. Wiele firm zajmujących się produkcją tego typu urządzeń celowo proponuje je w neutralnej kolorystyce, by użytkownik mógł samodzielnie dobrać najlepszą barwę i pomalować farbą w tym kolorze powierzchnię naczynia.

Ogród bywa polem do popisu dla perfekcjonistów. Każdy, nawet najmniejszy element przyrody nieożywionej, ma być dodatkową ozdobą dla pięknie kwitnących roślin. Beczki na wodę pełnią nie tylko funkcję magazynującą. Mają też wpisywać się w krajobraz i być obiektem ubogacającym całość. Na szczęście biorąc pod uwagę rozbudowaną ofertę zasobników, znalezienie odpowiedniego egzemplarza nie powinno przysporzyć najmniejszych trudności.

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień