Program dofinansowania „DESZCZÓWKA „

Opublikowane przez: zbiornikinadeszczowke.com W: Porady : Komentarz: 0 favorite Odsłony: 471

Zarząd Województwa Wielkopolskiego uchwałą nr 5903/2022 z dnia 1 grudnia 2022r. uruchomił nabór składania wniosków na dofinansowanie zadań realizowanych przez samorządy terytorialne na terenie województwa wielkopolskiego. Celem programu „Deszczówka” jest przeciwdziałanie skutkom suszy spowodowanych coraz częstszymi problemami z brakiem wystarczającej ilości opadów jak i wydłużaniem się okresów bez opadów w czasie wegetacji roślin.

Podmiotami ubiegającymi się o wsparcie finansowe mogą być jednostki samorządu terytorialnego oczywiście z województwa wielkopolskiego, które zamierzają wykorzystywać zmagazynowaną wodę opadową z dachów obiektów użyteczności publicznej służącym celom kulturowym, edukacyjnym, zdrowotnym, sportowym, pomocy społecznej lub przeciwpożarowej wraz z instalacją, która umożliwi jej zagospodarowanie (zbiorniki zamknięte do gromadzenia wody, systemy doprowadzające, system nawadniający oraz montaż).

Program dofinansowanie do deszczówki zbiorniki

Forma i wysokość dofinansowania 

Wnioski o dofinansowanie przyjmowane są w terminie od 1 grudnia 2022r do 28 lutego 2023r. w wersji papierowej lub przesłane  pocztą lub kurierem do kancelarii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego znajdującego się w Poznaniu przy al. Niepodległości 34 w zamkniętych kopertach, z adnotacją „Deszczówka”. 

Poziom pomocy finansowej wynosi maksymalnie 80% poniesionych i udokumentowanych kosztów kwalifikowanych zawartych we wniosku jednak nie więcej niż 120 000 zł.   Zwracamy szczególną uwagę, że nie ma możliwości refundowania kosztów zadań poniesionych przez wnioskodawcę przed podpisaniem umowy. 

Zgodnie z regulaminem do kosztów kwalifikowanych zalicza się:

- zakup rur instalacyjnych odprowadzających deszczówkę z dachu do zbiornika 

- zakup zbiornika na deszczówkę podziemnego lub nadziemnego

- zakup materiałów budowlanych

- wykonanie instalacji systemu automatycznego nawadniania 

 - zakup innych niezbędnych materiałów, towarów oraz wykonanie innych koniecznych usług bezpośrednio związanych z realizacją zadania

Termin i rozliczenie dotacji

Zadanie, na które wnioskodawca otrzymał dofinansowanie należy zrealizować najpóźniej do 30 listopada 2023r. Natomiast  uzyskana dotacja musi zostać wydatkowana i rozliczona zgodnie z umową do 14 grudnia 2023r.  

Sklep HYDROMIL służy pomocą!

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór zbiorników dekoracyjnych o różnej pojemności i kształtach oraz zbiorniki podziemne o konstrukcji płaskiej i cylindrycznej o pojemności od 1000L do nawet 75000L. Oferujemy również pełne oprzyrządowanie do zbiorników takie jak: filtry, pompy, zestawy do poboru wody ze zbiorników, kraniki, zbieracze. Ponadto realizację zadania zagospodarowania wody opadowej wykonamy kompleksowo. 

Dobierzemy odpowiedni system i zamontujemy tak aby spełniał wszystkie Państwa oczekiwania!       

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień