Studzienki wodomierzowe

Studzienki wodomierzowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie montaż standardowego wodomierza na instalacji wodociągowej jest niemożliwy. W związku z faktem, że polskie prawo obliguje właścicieli nieruchomości do zakładania tego typu urządzeń pomiarowych, zaniechanie obowiązku może mieć nieprzyjemne konsekwencje.
Oferujemy solidne i wygodne w eksploatacji studzienki wodomierzowe. Wykonane są z polietylenu i odznaczają się dużą wytrzymałością. Zapewniają stabilne posadowienie w gruncie, a obudowa znakomicie znosi napór ziemi i wypór wód gruntowych. Wygodne włazy rewizyjne umożliwiają sprawny wgląd do umieszczonego wewnątrz wodomierza, a to z kolei przekłada się na bezbłędne odczyty licznika. Oferowane przez nas studzienki sprawdzą się zarówno w pobliżu budownictwa mieszkalnego, jak i w parkach, na kempingach czy przy cmentarzach.

dotacje z programu moja woda

Dowiedz się więcej o dofinansowaniu

Aktywne filtry

Studnia wodomierzowa SW 120 dwupłaszczowa

Regularna cena 5 633,40 zł -5%
5 351,73 zł brutto
4 351,00 zł netto
Cena 5351.73
Zobacz więcej

Studzienka wodomierzowa dwupłaszczowa z polietylenu 

Wysoka wytrzymałość 

Montaż w trudnych warunkach gruntowo-wodnych 

Średnica 1,20 m 

Średnica włazu 0,60 m 

Wysokość 1,50- 2,50 m 


Możliwość wykonania dodatkowych przyłączy o rożnej średnicy 40-75 mm 

Zgodnie z obowiązującymi normami wodomierz możemy umieścić w studzience wodomierzowej jeżeli w budynku nie ma piwnicy oraz jeśli nie ma możliwości wydzielenia na parterze budynku odpowiedniego miejsca. Również instalację studzienki wodomierzowej zaleca się gdy dom położony jest powyżej 15 m od linii rozgraniczającej nieruchomość od ulicy.

Oferowane przez nas studzienki wodomierzowe wykonane zostały z wysokiej jakości polietylenu dzięki czemu są szczelne oraz  odporne na warunki gruntowe. W konsekwencji zainstalowane wewnątrz urządzenia są zabezpieczone przed zalaniem.
Studzienki można montować w każdych warunkach gruntowo- wodnych, nawet przy występowaniu podwyższonego poziomu wód gruntowych. Zasada działania studzienki jest bardzo zbliżona do zasady działania termosu. Studzienka wodomierzowa posiada dno, które wraz z jej zamknięciem z góry za pomocą włazu rewizyjnego i obsypki betonowej oraz ziemi, które oddaje ciepło umożliwia na utrzymywanie dodatniej temperatury wewnątrz studni. Taka konstrukcja pozwala na zabezpieczenie przed zamarznięciem urządzenia oraz chroni wnętrze studzienki. Dodatkową zaletą studni wodomierzowych jest fakt, że są one praktycznie niewidoczne.  

Studzienkę wodomierzową możemy dopasować do indywidualnych potrzeb. Między innymi wykonujemy dowolną ilość dodatkowych przyłączy o różnych średnicach. Głównym zadaniem studni wodomierzowej jest ochrona armatury oraz możliwość wykonania odczytu wodomierza  dlatego też tak ważne jest aby każdy posiadacz o nią dbał i kontrolował czy nie została naruszona. Równie ważny jest prawidłowy montaż wykonywany zgodnie z instrukcją od producenta, który gorąco polecamy powierzyć profesjonalistom. 

W miejscach, gdzie zamontowanie klasycznych mierników jest niemożliwe, bo np. nie ma miejsca, należy skorzystać ze studzienki wodomierzowej. Chroni ona liczniki, jak i armaturę wodną na przyłączach sieci wodociągowych. W asortymencie mamy doskonałe produkty tego typu, które spełnią potrzeby każdego Klienta. Sprawdzą się one przy domach jednorodzinnych czy na ogródkach działkowych. Co ważne, są objęte długą gwarancją i mają korzystne ceny. Warto sprawdzić nasze propozycje i złożyć zamówienie już teraz!

Wszystkie oferowane studzienki wodomierzowe zostały wykonane z wysokiej jakości polietylenu. Dzięki temu są szczelne i odporne na warunki gruntowe, więc urządzenia wewnątrz są bezpieczne. Dodatkowo otoczone ziemią i betonem doskonale oddają ciepło. Takie artykuły można montować w rozmaitych warunkach gruntowych, nawet gdy występuje podwyższony poziom wód gruntowych –  pozostają niewidoczne i nie zaburzają wyglądu posesji. Proponowane zbiorniki mają też specjalną budowę, w której skład wchodzi np. przydatny właz rewizyjny. Studzienki występują w trzech rodzajach średnic 0,8 m, 1,0 m oraz 1,2 m.

W trosce o wygodę Klientów studzienkę wodomierzową możemy dopasować do wymagań. Wykonujemy m.in. dowolną liczbę przyłączy o zamówionych średnicach. Warto jednak pamiętać, że montaż tych produktów z atestem musi być zgodny z przepisami prawa, które regulują tę kwestię. Dlatego poleca się powierzyć go specjalistom. W naszym sklepie znajdziesz artykuły o różnych rozmiarach. Ich solidność sprawia, że wytrzymają lata bezproblemowej eksploatacji. Zapraszamy do kupowania tych niezawodnych zbiorników!